У березні 2020 року Національною академією медичних наук України (Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського) були видані методи профілактики коронавірусної інфекції, в яких декаметоксин представлений як засіб для попередження передачі коронавірусної інфекції.
Декаметоксин - це біс-четвертинне амонієве з'єднання, поверхнево катіонний детергент. Був розроблений в Інституті мікробіології та імунології імені І.І. Мечникова (м.Харків).
Має антимікробну та протигрибкову дію, концентрується на цитоплазматичній мембрані (ЦПМ) мікробної клітини та з'єднується c фосфатидними групами ліпідів мембрани, порушуючи проникність ЦПМ мікроорганізмів. Створює виражену бактерицидну дію на стафілококи, стрептококи, дифтерійну та синьогнійну палички, капсульні бактерії та фунгіцидну дію на дріжджі, дріжджоподібні гриби, збудників епідермофітії, трихофітії, мікроспорії, еритразми, деякі види пліснявих грибів (аспергіли, пеніціли), протістоцидну дію на трихомонади, лямблії , вірусоцидну дію на віруси. Високоактивний щодо мікроорганізмів, стійких до антибіотиків (пеніцилін, левоміцетин, тетрациклін, стрептоміцин, мономіцин, канаміцин, неоміцин, новобиоцин, еритроміцин, олеандоміцин та ін.). Підвищує чутливість мікроорганізмів до антибіотиків. Бактеріостатичні (фунгістатичні) концентрації схожі з його бактерицидними (фунгіцидними), вірусоцидними, протістоцидними концентраціями.
Декаметоксин не діє на мембрани клітин людини, оскільки вони мають значно більшу довжину ліпідних радикалів та не піддаються гідрофобній взаємодії.
Практично не всмоктується слизовими оболонками, неушкодженою шкірою та рановою поверхнею. Володіє детоксикаційною (нейтралізує екзотоксини мікроорганізмів), протизапальною, десенсибілізуючою та спазмолітичною діями.
Засіб дезінфікуючий безспиртовий "Декафарм" володіє антивірусною дією та антимікробною активність. Не потребує змивання. Відноситься до 4 класу малонебезпечних речовин. Склад: декаметоксин - 0.025%, натрію хлорид, вода.