Перукарні з дешевими послугами розростаються, як гриби після дощу. Однак яка небезпека ховається за привабливою ціною і що необхідно знати, щоб вийти з салону з новою зачіскою і міцним здоров'ям?
Їх по всій Україні величезна кількість - невеликі кіоски, де пропонують підстригтися за 30 грн. Максимум 15 хвилин – і клієнт готовий. Через кризу недорогі послуги на піку популярності. У кожній точці як мінімум 4 перукарі. У середньому один такий кіоск в день виручає до 3-х тисяч гривень. Працюючи без вихідних, власник отримує до 90-та тисяч.
Підприємці рахують прибутки, а їхні клієнти витрачаються на лікування. "Зі слів пацієнтки, спочатку було зараження, пошкодження шкіри голови в перукарні. Це запалення волосяних фолікул сальної залози і навколо сполучних тканин. І плюс грибкова інфекція.
У це складно повірити, але всі ці симптоми йшли бонусом до нової зачіски, зробленої в дешевій перукарні. Грибок живе на кінчиках ножиць, а між зубцями гребінців причаїлися педикульоз і себорея. Якщо вчасно не звернути увагу на кілька важливих параметрів, можнавсі ці "подарунки" принести з собою з перукарні.
   Умови на робочому місці повинні бути, як в операційній. Інструменти: ножиці і гребінці - стерильні, а руки у перукаря - завжди чисті. "Руки моєму з милом під проточною водою і обробляємо антисептиком, який знаходиться на столику у перукаря", – розповідає фахівець.
Крім того, перукар зобов'язаний обробляти інструменти після кожної стрижки. Крім того: звичайне пшикання на поверхню ножиць не вбереже вас ні від лупи, ні від гепатиту. Правильна дезінфекція інструментів проходить в чотири кроки. Відразу після стрижки гребінця і ножиці промивають під проточною водою. Далі необхідно замочити інструмент в спеціальному розчині. Потім знову промити теплою водою, протерти і покласти в спеціальний автоклав, де інструменти стерилізуються. Для цього повинна бути витримана хоча б 15-хвилинна експозиція, як мінімум.
І тільки потім інструменти переносять у спеціальну ультрафіолетову шафку, де до них не добереться жодна бактерія. Для того, щоб клієнти не чекали в черзі, поки стерилізуються ножиці, перукар зобов'язаний мати другу пару інструментів.
   Яскрава реклама перукарень з дешевими послугами нам стверджує, що дезінфекції приділяють максимум уваги. Однак чи виконують фахівці необхідні норми? 
Фахівець стверджує: дезінфекція, яку проводять в недорогих перукарнях, - це тільки пил в очі. А значить, ризик захворювання дуже високий. Довести, що вас заразили саме в перукарні, надзвичайно складно, адже у кожної хвороби є свій інкубаційний період. З'явитися хвороба може тільки через пару тижнів після стрижки. Тому щоб убезпечити себе, не полінуйтеся і запитайте в перукарні, чи є стерилізатор і коли востаннє обробляли інструменти. Елементарні питання іноді можуть врятувати життя.