Чому серветка з мікроволокна в супермаркеті коштує 10-15 грн., а професійна серветка подібного формату 70-90 грн.? 
Не зупиняючись на довговічності (занадто велика різниця в ціні), вирішили заглибитися в технологію виробництва та  кінцевий результат прибирання. 

Мікроволокно (microfiber) - назва нескінченно довгих найтонших волокон, створених промисловим способом за інноваційною технологією, які переробляють в тонку пряжу нового покоління.

Волокно набуває властивостей мікроволокна, коли його щільність стає менше 1 деньє, тобто 10000 метрів такого волокна важать 1 грам. Сьогодні якісним вважається мікроволокно 1 грам якого має довжину в 45000 метрів. 

Сучасні матеріали, не дивлячись на зовнішній глянець, часто є дрібнопористими. Жоден з вищевказаних матеріалів не може проникнути в пори і очистити їх. Нитки товщі, ніж мікропори. Мікроволокно проникає в місця накопичення бруду (пори) та видаляє його механічним шляхом. Те ж стосується і забруднень на поверхні. Мікроволокна проникають між видимим брудом та поверхнею матеріалу, їх петлі відривають, а капіляри утримують забруднення. 

ЧИМ ТОНШЕ ВОЛОКНО, ТИМ ВОНО ЕФЕКТИВНІШЕ. 

Другий важливий показник - геометрія (форма) волокна.Часто мікроволокно виробляють з двох полімерів: поліаміду та поліестеру, які не пов'язані між собою та не дають волокнам "злипатися". Поліамідну нитку заздалегідь готують - їй надають зіркоподібну форму. Потім підготовлену поліамідну нитку опускають в розплавлений поліестер та пропускають через найтонші отвори (фільєри), потім охолоджують. Після охолодження нитки поліестеру відокремлюються від поліамідної основи. 

Мікроволоконні тканини збирають бруд та рідину з поверхні так само, як природні капіляри втягують воду та поживні речовини з грунту. 

ПОЛІАМІД ТЯЖІЄ ДО ВОДИ, А ПОЛІЕСТЕР ДО ЖИРУ.

Це дуже важливий момент при виборі серветок для прибирання. Там, де є багато бруду та води поєднання цих двох матеріалів значно полегшує роботу. 

Розрізняють в'язані, неткані та ткані матеріали. Всі вони призначені для певних видів робіт. Якщо в'язані серветки працюють з великою кількістю бруду і рідини, то неткані та пресовані матеріали використовуються виключно для фінішного полірування і наведення блиску, а також для видалення плям та розводів. 

Серветка для професійного використання повинна працювати мінімум 6 місяців. При цьому робота з нею займає значно менше часу при кращому ефекті на однакових забрудненнях. У 80% випадків магазинна серветка просто не впорається з поставленим завданням. Різниця в товщині мікроволокна може відрізнятися в 10 та більше разів. Різниця в щільності волокон виробу можна побачити неозброєним оком. Матеріал з якого виконані 95% всіх магазинних серветок - поліестер (без поліаміду) Ось такі відмінності роблять різницю в ціні далеко не вирішальним чинник при виборі текстилю для прибирання. 

Професійні серветки VERMOP

Сухарєв Є.О. Vermop Deutschland GmbH