Запровадження своєчасних карантинних заходів у боротьбі з COVID-19 показує, що цьому лихові можна зарадити. Головне дотримуватися затверджених правил та дбати про особистий захист.

Нажаль статистиці у нашій країні довіряти не можна, тому-що уряд продає захисні маски та якісні тести за кордон, а не забезпечує їх роздачу громадянам України. 

Та й дозволити собі тестуватися на COVID-19 зможе далеко не кожен. Тому наша статистика на 50-70% складається з показників тестування "небожителів" та їх ближнього кола. 


Нагадуємо вам основні правила поведінки в умовах карантину:
- При виході з дому майте з собою документи, що посвідчують особу:
Таке запровадження дає змогу правоохоронцям перевірити, чи не повинна бути ця людина на самоізоляції чи обсервації.


- Носіть маску у громадських місцях:
До них належать: під'їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них, церкви та 50-метрова зона навколо них, ліфти, державні установи, медичні установи тощо.

 

- Під час релігійних свят залишайтеся вдома:
Усі глави українських церков закликають українців поставитися з розумінням до обмежувальних заходів під час карантину. А ПЦУ навіть почала виготовляти та безкоштовно розповсюджувати антисептики для рук. 


- Утримайтеся від тривалих прогулянок :
Не відвідуйте спортивні та дитячі майданчики, стадіони тощо, будь-які місця зі скупченням людей;


- Дбайте про засоби захисту, якщо за необхідності вам довелося вийти на вулицю:
Одягайте маску та не торкайтесь руками обличчя. Дотримуйтесь соціальної дистанції не менше 1,5 м. Носіть рукавички або користуйтесь серветками, відчиняючи двері під’їздів, натискаючи кнопки ліфту тощо. Обробляйте руки антисептиком, а повернувшись додому, ретельно помийте їх з милом. 

 

- Частіше проводьте вологе прибирання приміщень з мийними засобами:

Доведено, що вірус найбільше розповсюджується у замкнутих приміщеннях ніж на відкритому просторі, тому постійне прибирання з використанням побутової хімії вкрай важливе. 

 

Будьте здорові та бережіть себе!